Отличия

СПОРТЕН КЛУБ ПО ТЕНИС НА МАСА

Спортен клуб по тенис на маса “Стоянстрой” е създаден 1998/99 г.

Женският отбор печели Шампионски титли за 1999/2000г., 2000/2001г.,2001/2002г., 2002/2003г.,2003/2004г., 2008/2009г.
В Държавното отборно първенство до 15 г. и във “Висша лига” 2009/2010г. - жени, СКТМ “Стоянстрой” е на първо място.

Национални състезателки от отбора са Жана Петрова, Анелия Карова, Елица Замфирова. В Балканското първенство до 21 г. в Истанбул Жана Петрова и Анелия Карова печелят бронзови медали на двойки девойки.

Лецензирани треньори на СКТМ “Стоянстрой” са Жана Генчева и Сергей Рибанчов, които подготвят състезателите за национални и международни състезания, като създават условия за максималната им реализация.

 

Красимира Йовкова

21 медала, 37 грамоти, 11 купи

I - място на ДИП Горна Оряховица 2009 г., Златен медал на ДОП - Варна -2008 г., Златен медал на ДОП до 15 г. Търговище 2010 г., I - място на ДОП по двойки до 15 г. Търговище 2010 г.,II - място на ДОП до 12 г. Варна 2008 г.,II - място на ТОП 12 до 12 г. - Пловдив - 2009 г.,II - място на “ Млад Олимпиец” до 15 г. Търговище 2010 г., I - място зона Южна България “Млад Олимпиец” до 15 г. Пловдив 2009 г., III - място зона Южна България “ Млад Олимпиец” до 15 г. Пирдоп 2010 г., III - място зона Южна България “ Млад Олимпиец” до 15 г. Панагюрище 2010 г., участие на Балканиада - Слатина, Румъния 2010 г., Европейско първенство в Турция - Истанбул 2010 г.


Мария Йовкова

I - място ДОП до 15 г. Търговище - 2010 г., I - място двойки момичета до 12 г. Варна 2007/08 г., I - място зони - момичета до 12 г. Пловдив 2009 г., I - място зони - момичета Панагюрище 2010 г.,II - място зони - момичета до 15 г. Пловдив 2009 г.,II - място ДОП до 12 г. Горна Оряховица 2008 г., II - място ДОП до 12 г. Варна 2008 г. и 2010 г.,III - място ТОП 12 момичета до 12 г. Пловдив 2009 г. 21 медали и 8 купи


Борислава Лазарова

III - място в Републиканското първенство за девойки до 15 г. през 2009 г., II - място на индивидуалното първенство в Пловдив, III - място в отборното първенство ДОП - Варна, IV - място на отборното първенство до 18 г. в Търговище, през 2010 г. - I, II, III етап “Млад Олимпиец” до 18 г. VII място в Републиканското първенство до 18 г. - Варна
16 медала, 43 грамоти и 12 купи


Надежда Сариева

I - място на ДОП 2009 - 2010 г. до 15 г., II - място на ДОП 2009 - 2010 г., до 12 г., II - място на ДОП 2008 - 2009 г. до 12 г., VIII - място на ДИП “Млад Олимпиец”, зона “Южна България” 2010 - 2011 г.


Жана Генчева

Учител по физическо възпитание ЧОУ “Бъдеще” и ЧПГЧО “Стоянстрой”, треньор по тенис на маса в СКТМ “Стоянстрой”, носителка на републикански отборни и индивидуални отличия, бивша национална състезателка, акредитиран треньор към ITTF /International Table Tennis Federation/


Зоя Петрова

II - място отборно на РП до 15 г. 2000 г. III - място отборно на РП до 18 г. 2001 г., II - място лично на РП до 12 г. 2003 г., I - място лично и I - място двойки момичета на РП до 12 г. 2004 г., I - място двойки и II - място лично на РП до 15 г. 2005 г., Германия 2005г., РП II - място лично, III - място лично на РП до 18 г. 2007 г., III - място отборно А група жени на РП 2008 г., I - място отборно на РП Висша лига жени до 18 г. 2009 г., III - място лично на РП Висша лига жени до 18 г. 2009 г.


ТЕНИС НА КОРТ

Зиновия Ванева

РТ “Албена” - 10 г. I - място, РТ “Левски” - 12 г. II - място, РТ “Академик” - 12 г. I - място, ДТ “15 - 40” - 12 г. двойки II - място, ДТ “Девин куп” - 12 г. двойки II - място, ДТ “Черноморец” - 12 г. двойки II - място, ДТ “Черноморец” - 12 г. II - място, РТ “Локомотив” - 14 г. II - място, РТ “Дема” III - място, ДОП “Локомотив” - 12 г. III - място, Мастърс БФТ “Албена” - 12 г. III - място


Златан Палазов

I - място - “Мастър Нет 1” - Октомври 2011 г.
Два пъти Държавен шампион на двойки
- в гр. Хасково 2011 г.
- в гр. София “Редута” - 2011 г.
Три пъти I - място “Консолейшън” на Международни турнири сингъл - купа “Изида” - Добрич 2011 г., купа “Спорт - Палас” - Сливен 2011 г., купа “Редута” - София 2011 г. Държавен вицешампион на сингъл Хасково - 2011 г., финалист на “Найки Джуниър Къп” - 2011 г. Държавно отборно първенство до 14 г., два пъти финалист на Международни състезания двойки - купа “Изида” - Добрич 2011 г., купа “Редута” - София 2011 г., I - място Държавен турнир сингъл, купа “Локо 98” - Пловдив - 2011 г. Две първи места Държавен турнир двойки купа “Пролет” - Пазарджик - 2011 г. купа “Локо 98” - Пловдив - 2011 г., II - място финалист на Държавен турнир “Диана Комерс къп” - Ямбол.


Калоян Димитров

2011 г.

ДП на закрито I - място
Пазарджик 2011 г. - I - място
Двойки “Изида къп”, МТ - Добрич I - място
София “15 - 40” I - място
Двойки Държавно първенство на открито I - място
Двойки “Сливен” МТ - II - място
Nike - София I - място
Едихер - на кортовете на Болитиери
Ориндж боул - Маями


Никола Телкеджиев

18-ти МТ до 18 г. “DEMA CUP”I - място, юноши двойки - 2010 г. ДЛП до 18 г., “Девин Къп” - Добрич юноши - II - място -2010 г., ДЛП до 18 г. “Девин Къп” - Добрич юноши двойки -  II - място -2010 г., ДЛП до 18 г. - Хасково юноши двойки - II - място -2010 г., Тенис Турнир “Локо- 98” II - място юноши, ДЛП в зала 2011 г. - I - място, ДЛП в зала 2011 г. - I - място двойки, Тенис Турнир “Локо- 98” I - място до 18 г. -2011 г.


СПОРТНА ГИМНАСТИКА

Ванина Павлова

III - място в турнир по спортна гимнастика
“Любчо Солачки”- Благоевград 2008 г.
III - място в ДП финал - София 2009 г.
III - място на открит турнир - Пловдив
2007 г., II - място юни 2010 г. Пловдив
III - място юни 2011 г. Пловдив


ПЛУВАНЕ

Димитър Манолов

5 златни медала на РП на 50 м. Сандански 2007 г., 2 сребърни и 1 бронзов медал на 25 м. - 2007 г., 6 златни медала и 5 национални рекорда на РП на 25 м., 5 златни и 1 сребърен медал на РП 25 м. басейн през 2009 г. От Републикански първенства има 27 златни, 9 сребърни и 5 бронзови медала, от всички Републикански състезания и турнири има 73 златни, 12 сребърни и 6 бронзови медала.


Георги Стоянов

Републикански шампион 2008 г. - 2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал, 2008 г. - Лятно Републиканско Първенство - 4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, 2009 г. - Зимно Републиканско Първенство - 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медали, 2009 г. - Общинско състезание - 1 златен медал, Австрия - 2009 г. - 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала, 2009 г. - Лятното Републиканско Първенство - 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал, Сърбия 2009 г. - 1 сребърен и 1 бронзов медал, Сърбия 2010 г. - 1 сребърен медал, 2010 г. - Лятно Републиканско Първенство - 1 сребърен и 2 бронзови медала.


КАРТИНГ

Александър Стоев

През 2006 г. получава лиценз от БФКС за професионален пилот на КК “Хидролифт” - клас ICA- J с Tony kart, печели III - място на GP - Кюстендил, III - място в Шампионата на Македония, III - място в “Купа България”, през 2007 г. пилотира P. D. B. и печели I - място на Winter Cup - Хасково, I - място в РШ Серес, III - място GP - Кюстендил. В сезона 2008 г. преминава КК “Senax Rasing - клас KF 3 с механици Тодор и Красимир Куцарови и пилотира CRG - като печели I - място в 2, 3 и 4 кръг на РШ, II - място в IV и V кръг на РШ и “Купа България” Републикански шампион на SEEKZ Шампионат, номиниран от Фондация “Бербатов” за Успелите деца на България - 2008 г., 2009 г. печели РШ, за 2011 г. отново е Републикански шампион.